IV d edukacinė kelionė į Palūšę, 2013


I
Vd  klasės mokiniai 2013 rugsėjo 19 - 20 d. vyko į Palūšę, ekskursijos metu susipažino su Palūšės istorija, aplankė Aukštaitijos nacionalinio parko informacijos centrą,  pilkapio ekspoziciją, akmens amžiaus gyvenvietės būstą, Palūšės šv. Juozapo bažnyčią su varpine, keliavo  mokomuoju botanikos taku, kuris įrengtas prie Lūšių ežero, tarp Palūšės ir Meironių kaimų.

2014-10-22. Išvyka į Europos parką

IMG_4195europosparkas2014
Spalio 22 d. I H2, I G  ir I BU klasių mokiniai lankėsi Europos parke. Tai vienas įspūdingiausių modernaus ir šiuolaikinio meno muziejų po atviru dangumi. Daugiau kaip 100 įvairių pasaulio šalių menininkų sukurtų skulptūrų eksponuojama šiame muziejuje. Šaltokas oras nesugadino nuotaikos ir netrukdė gėrėtis rudenine gamta bei skulptūromis. Labiausiai įsiminė „Krėslas/baseinas“, kuriame telpa apie 2 t vandens, „Ieva tarp medžių“, „Moteris žiūrinti į Mėnulį“, „Svajonė“, „Akmenys“. Gidė padėjo suprasti menininkų sumanymus, pajusti gamtos ir meno vienovę.

Birželio 7, 8 dienomis 8a klasė vyko į kelionę laimėtus 3000 litų, 2013

DSC06679kelioneaudrone2013

Pirmą kelionės dieną vykome į indėnų pasaulį „Vinetu kaime“. Vinetu Kaimas” - autentiška šiaurės Amerikos indėnų stovyklavietė, įsikūrusi vaizdingame Akmenos - Danės upės slėnyje. Tai vieta, kur galėjome poilsiauti, pramogauti, taip pat pasisemti žinių. Galėjome trumpam tapti indėnais ir pajausti mistinę aplinką dalyvaudami indėno Vinetu pažintinėje - pramoginėje programoje.

2014. Antrokų edukacinė kelionė

DSC_0512kelione10kl2014

Rugsėjo 26 dieną IIa, c, d ir e klasių mokiniai vyko į edukacinę kelionę į Užutrakio dvarą, aplankė pagal lenkų architekto Juzefo Huso projektą ant Galvės ežero kranto pastatytus prabangiais Liudviko XVI stiliaus interjerais dekoruotus istorizmo stiliaus rūmus su įspūdinga, atvirais paviljonais karūnuota terasa. Čia gimnazistai apžiūrėjo tarptautinę rūmų interjero parodą „Atrasti namai". Vaikščiojo po parką, aplankė šimtametes dirbtinių uolų kompozicijas.
„Karališkojoje Kibininėje" mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Kibinų kelias", kurioje išsiaiškino kibinų gaminimo paslaptis. Kol kepė pačių pasidaryti kibinai, „Karališkos kibininės“ meistrai vaišino jų pagamintais kibinais.
Edukacinę kelionę baigėme plaukdami laivu Galvės ežere.

2013-05-22. Edukacinė kelionė

DSC06571vita2013

2013-05-22 dieną 8a ir 8b klasių mokiniai kartu su auklėtojomis (A. Niūniaviene, I. Valušiene) ir biologijos mokytoja (I. Balčiūniene) vyko į edukacinę kelionę Kaišiadorių rajone. Dviejų dalių edukacinę programą, skirtą 8 – 12 klasių moksleiviams „Įdomios sraigių dauginimosi strategijos“ vedė biologijos ir teatro mokytoja Vita Nedzveckaitė.

2017. 26 kg moliūgų

20170531_210057ingaIh2017

Kai saulė pagaliau nušvietė mokyklos langus, žolė sužaliavo visų mylima žalia spalva, Mes, Ih klasės mokiniai, nusprendėme pavasario įnešti ir į savo dažnai lankomas valdas (146 kab.). Nepatikėsite, bet idėja kilo iš namų darbų. Kai per literatūros pamoką šnekėjome apie simbolius, teko nupiešti ir savąjį, skirtą klasei.

Vienas iš mokinių pataikė tiesiai į dešimtuką. Simbolis visiems labai patiko, todėl bendru sutikimu išpuošėme juo savo klasės sieną. „Dvidešimt šeši moliūgai atspindi kiekvieno klasės nario charizmą bei pomėgius", - sakė piešinio autorius Benas Paliukas.

Kodėl moliūgėliai? Taip mus sykį pavadino mūsų mylimas istorijos mokytojas. Apsikabinusi kelmą pelėda - mokslo ir žinių simbolis, įkūnijantis mokytojus, kurie mums teikia žinias, išsilavinimą bei ugdo mūsų asmenybes.

Pačiam autoriui darbas nebuvo lengvas, bet tikrai įdomus. Labiau pabendravus su bendraklasiais iškart buvo lengviau pavaizduoti juos, kadangi atsiskleidė išskirtiniai jų bruožai. Šią bendravimo terapiją siūlau visiems. Juk nepabendravęs negali žinoti, su kuo sėdi suole.

Patricija Gucevičiūtė , Ih

2017-05-26. I h išvyka į dažasvydį

dazasvaidisIh2017

Penktadienį (gegužės 26 d.) pamokų nebuvo, tad rytą nusprendėme praleisti turiningai. Veiklą šį kartą rinko vaikinai, prisiminę, kaip buvo priversti kartu su tautodailininke verti šiaudus žiemą. Taigi nuspręsta – vykstame į dažasvydį.

2014-01-08. „Sibiras mūsų atminty“

2014-01-08 Vilniaus Pilaitės gimnazijos aktų salėje vyko valandėlė „Sibiras mūsų atminty“, kurioje dalyvavo visi pirmų klasių mokiniai. Ji buvo skirta pagerbti žmones, kurie sovietmečiu buvo ištremti į Sibirą. „Turbūt nerasime Lietuvoje žmogaus ar šeimos, kurios vienokiu ar kitokiu būdu nebūtų palietusi tremtis“, – tokiais žodžiais pradėjo renginį Ia klasės auklėtoja A. Niūniavienė,  paskatindama kiekvieną mokinį susimąstyti apie skausmingą Lietuvos istorijos puslapį, kurio negalime palikti užmaršty.
100_5224sibirasmusuatminty2013

IV c išvyka į Užutrakio dvarą, 2013

IMG_1025ingauztrakis2013
Rugsėjo 15 dieną IV c klasės mokiniai lankėsi Užutrakio dvare. Sužavėjo ne tik naujai restauruotas baltutėlis dvaro pastatas, bet ir jo tvenkiniai, sutvarkyta parko teritorija. Užutrakio dvare mokiniai stebėjo „Knygos teatro" aktorių demonstruotą spektaklį pagal V. Mykolaičio-Putino garsųjį romaną „Altorių šešėly".