fono paveiksliukas

Karjeros diena mūsų gimnazijoje

2025 m. balandžio 18 d. Vilniaus Pilaitės gimnazijoje II – IV klasių gimnazistai dalyvavo susitikimais, pokalbiais ir diskusijomis gausiame renginyje „KARJEROS DIENA“, kuriame vyko daugiau kaip 20 skirtingų paskaitų įvairiausiomis, su karjera susijusiomis temomis. Tuo metu I klasių mokiniai vyko į susitikimus įmonėse Swedbank, Lietuvos geležinkeliai, Ignitis, Hilton viešbutis ir profesinėse mokyklose.

Paskaitas Pilaitės gimnazijoje vedė įvairiausių universitetų – VU, ISM, KTU, VDU, MRU ir kitų aukštųjų bei profesinių mokyklų atstovai. Aptartos tokios skirtingos studijos ir profesijos, kaip užsienio kalbų studijos VU ir filmų vertėjo profesija ar IT studijos, o taip pat miškininko ir veterinarijos felčerio profesijos.

Savo studijų programas pristatė labai skirtingi universitetai ir mokyklos. Senojo Vilniaus universiteto Užsienio kalbų studijų katedros dėstytojos pasakojo apie savo universitetą, turintį kelių šimtmečių istoriją, kur Filologijos fakulteto studentai mokosi puošniuose ir turtinguose istoriniuose rūmuose, vaikšto tais pačiais universiteto kiemeliais, kaip ir žymiausios Lietuvos istorinės asmenybės. Technologinių ir vadybos studijų krypčių universitetai, kaip Vilnius Tech ir ISM pristatė savo moderniais principais ir technologine pažanga išsiskiriančias studijas, kviesdami rinktis prestižines ir ekonomikos krypčių specialybes.

II g klasės mokinė Skaistė Jucevičiūtė sako dalyvavusi paskaitoje „Karjeros klystkeliai: koks kūrėjas esi TU?“, kur studentės iš Vilniaus TECH papasakojo, kaip surasti save ir kokią profesiją pagal savo asmenybės bruožus reikėtų pasirinkti: „ Paskaitos metu atlikome Myers Briggs testą, atskleidusį, kur mes esame stiprūs ir ką norime ugdyti. Taip pat studentės papasakojo kokių profesijų dabar trūksta ir kokias verta rinktis. Paskaitos pabaigoje įsitikinome, kad karjeros kelias tikrai nėra tiesus ir lengvas, o nežinojimas kuo nori būti yra labai įprasta situacija mokiniams, todėl nereikia dėl to jaudintis. Svarbiausia yra ieškoti savęs.“ 

Mokiniai išsamiai susipažino ir turėjo galimybę užduoti asmeninius klausimus, padiskutuoti ir pasidalinti savo mintimis tokiomis aktualiomis temomis kaip moksleivių darbo paieškos, savanorystė, CV ir motyvacinio laiško rašymas; savęs pažinimas ir ateities kūrimas, asmeninių norų ir tėvų lūkesčių skirtumai; streso valdymas ir pasiruošimas egzaminams; LAMA BPO sistema ir konkursinis balas; studijos Europoje ir JAV. Mokiniams buvo reta proga pasikalbėti šiais klausimais tiek su didelę patirtį turinčiais dėstytojais, tiek su beveik bendraamžiais studentais.

 Gera nuotaika ir šypsenos liudijo, kad daugelis klausimų buvo atsakyti. Netrūko net ir smagių pokštų – Vilniaus kolegijos dėstytojos, apsilankiusiems prie mokyklos stendo, siūlė paragauti labai skanių ir saldžių sliekų tiesiai iš stiklainio su labai į maltą kavą panašiu juodžemiu. Linkime, kad tas sliekas padėtų mūsų mokiniams pagauti svarbiausią gyvenimo žuvį plačiuose studijų vandenynuose. Sėkmės jums!

Parengė  Lina Kūgienė