2018-12-18. Projektas „Mokykla Europos Parlamento ambasadorė“ (MEPA)

 


Šiais mokslo metais mūsų gimnazija prisijungė prie projekto „Mokykla – Europos Parlamento ambasadorė“ (MEPA). Nors į projektą įsitraukėme jau prasidėjus mokslo metams, tačiau pavyko įgyvendinti nemažai veiklų. Gimnazijos I- IV klasėse buvo organizuotos integruotos geografijos pamokos „Rūkymas Europos Sąjungoje“ (mokyt. V. Pundienė). Mokiniai turėjo galimybę išbandyti „europarlamentaro kėdę“ ir priimti teisės aktus, saugančius Europos Sąjungos gyventojus nuo žalingų įpročių. Taip pat pradėtos organizuoti pilietiškumo pamokos „Faktų patikrinimas. Ar tave klaidina?“ (mokyt. I. Valušienė). Šiose pamokose mokiniai mokosi atpažinti melagingą ir klaidinančią informaciją. Nuo gruodžio mėnesio vyksta integruotos geografijos pamokos „ES ir energetika“ (mokyt. V. Pundienė). Čia mokiniai aiškinasi, kaip galima taupyti elektros energiją ir kaip jie asmeniškai prie to prisideda.

Gimnazijos bibliotekoje MEPA (Mokykla- Europos Parlamento ambasadorė) projekto dalyviai bendradarbiaudami su bibliotekos – informacinio centro vedėja Birute Norkuviene parengė  Europos Sąjungos informacinį centrą. Šiame centre visi bibliotekos lankytojai gali susipažinti su Europos Sąjungos institucijomis, jų vykdoma veikla. Taip pat gali rasti daug įdomios informacijos apie ES valstybes, panagrinėti ES žemėlapius, susipažinti su šių dienų aktualijomis. Informacinis centras sausio mėnesį pasipildys nauja informacija ir žaidimu.

Kviečiame apsilankyti ir susirasti aktualios informacijos.

Reportažas V. Pundienės