2022. MEDIJŲ RAŠTINGUMO PROJEKTAS

   Džiaugiamės, kad Vilniaus Pilaitės gimnazija atrinkta dalyvauti projekte „Dideli maži ekranai“.  Iš 47 pateiktų paraiškų, į projektą pakviesta įsitraukti 12 ugdymo įstaigų. Paraišką pateikė mokytojos Andželika Aleksandravičiūtė, Lina Kūgienė ir Lina Sirgedienė. Veiklose dalyvaus I g klasės ir būrelio „Aplink pasaulį per 80 šalių“ mokiniai.
    „Dideli maži ekranai“ – tai septintus metus iš eilės vykstantis medijų edukacijos bei tyrimų centro „Meno avilys“ ir Britų tarybos medijų raštingumo projektas Lietuvos mokykloms bei kitoms, su mokyklinio amžiaus jaunimu dirbančioms, ugdymo įstaigoms. Projektas yra Britų tarybos kultūrinių ryšių programos „People to People“, vykdomos visose trijose Baltijos šalyse, dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
    Projektu siekiama ugdyti Lietuvos jaunimo ir jaunimo ugdytojų medijų raštingumo gebėjimus bei atrasti, tyrinėti savo bendruomenę ir puoselėti dialogą su kitomis, pasitelkiant kūrybines ir analitines medijų raštingumo veiklas. Ypatingas dėmesys kreipiamas į audiovizualines medijas ir mokiniams patrauklius medijų produktus (filmus, reklamas, kompiuterinius žaidimus, socialinius tinklus, televizijos laidas ir serialus, multimedijų žurnalistiką).
    Daugiau: www.didelimaziekranai.lt