2022-05-14. Ig klasės mokinių išvyka į Mažąjį teatrą

Gegužės 12 dieną Ig klasės mokiniai apsilankė nuotykių ir stebuklų kupiname paslaptingame Valstybiniame Vilniaus Mažajame teatre. Aktorės Ilona Kvietkutė ir Neringa Būtytė vedė ypatingą teatralizuotą pamoką. Supažindino su Vilniaus Mažojo teatro pastato erdve,  priminė šimtmetį menančią pastato Gedimino prospekte 22 istoriją, pakvietė  ten, kur paprastiems žiūrovams pakliūti dažniausiai netenka – į užkulisius, repeticijų salę, grimerinę, meno technikų cechą. Supažindino su įvairiomis teatro profesijomis. Mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti ir prisiliesti prie įdomiausių teatro kostiumų bei rekvizitų. Teatro grimerinėse (moterų ir vyrų) papasakojo ir parodė kaip prieš spektaklius atliekamas grimas, uždedami perukai. Sužinojome, kad teatro užkulisiuose spektaklių metu dirba aprengėjos. Improvizuodamos aktorės Ilona ir Neringa parodė, kokį poveikį spektakliui daro šviesos ir garso efektai, jų sukuriamos skirtingos nuotaikos. Susipažinome su šviesų ir garso režisieriais. Išvyka praplėtė žinias ir atskleidė naujų profesinių kelių.

Ig klasės mokinė Gabija Butkutė
Reportažas A. Niūniavienės