2022-03-21. „Draugystės tiltai“ J. Basanavičiaus gimnazijoje

 

 

Kovo 17 dieną J. Basanavičiaus gimnazijoje vyko Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų prevencinis renginys „Vienam džiaugtis liūdna“, kuris yra vienas iš Vilniaus miesto mokyklų projekto „Draugystės tiltai“ inicijuojamų renginių.

Kaip išsiugdyti pasitikėjimą? Ką gali vienas žmogus? Kaip sukurti žmogiškus santykius su kitais? Kokios problemos kyla jauniems žmonėms ir kaip jas įveikti? Apie šiuos ir kitus klausimus, kamuojančius šiandienos mokinį, diskutuoti rinkosi Gerosios Vilties progimnazijos, Sofijos Kovalevskajos gimnazijos, ,,Minties“ gimnazijos, Pilaitės gimnazijos, Šv. Jono Pauliaus II gimnazijos ir Jono Basanavičiaus gimnazijos mokinių atstovai.  Mūsų gimnazijai atstovavo mokiniai, dalyvaujantys „Mentorystės ir socialinių kompetencijų ugdymo“ būrelio veikloje. Prasmingomis mintimis susirinkusius pasveikino  J. Basanavičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Virginija Dudarevičienė. Jos papasakota istorija apie ežiuką ir mamutą priminė, jog draugystei užgimti nereikia priežasties, o santykiuose neverta ieškoti naudos. Gebėjimą darniai bendrauti, susitarti, išsakyti ir argumentuoti savo poziciją parodė ir renginio metu vykęs darbas grupėse. Buvo malonu stebėti komandų darbo apibendrinimą – pristatyta įdomi vaizdinė medžiaga, spalvingi plakatai, nustebino sukurta inscenizacija. Dalyvius savo kūrybos dainomis džiugino J. Basanavičiaus gimnazijos antrokės Elzė ir Aistė, šokiu sveikino trečiokų grupė. Visus į bendrą apšilimo šokį pakvietė Šv. Jono Pauliaus II gimnazijos komanda.

Balandžio mėnesį susitiksime kitame prevenciniame renginyje Pilaitės gimnazijoje.

 Socialinė pedagogė Virginija Ratiukienė