Pasitikėk manimi

 

Jau antri metai iš eilės mūsų gimnazija įgyvendina projektus kartu su Pilaitės bendruomenės centru „Mažoji Lietuva“. Šiais mokslo metais įgyvendintas projektas „Pasitikėk manimi“. Šio projekto metu organizuotos veiklos padėjo bendruomenės jaunimui ir senjorams gerinti asmens socializaciją, plėtoti saviraišką, padėjo ugdyti kultūrą, estetinį skonį, kritinį mąstymą, skatino aktyvumą. Džiugu, kad dalį veiklų pavyko įgyvendinti iki karantino paskelbimo.  Prasidėjus naujiems mokslo metams, aktyviai startavome - gabūs II klasių mokiniai kartu su senjorais aplankė prezidento A. Smetonos dvarą, Užugirio mokyklą, Taujėnų dvarą. Kelionės metu nuoširdžiai pabendravome, kartu praleidome dieną, padėjome senjorams įgyvendinti tikslą - aplankyti istorines vietas. Spalio pradžioje buvo organizuoti Ebru užsiėmimai Pilaitės bendruomenės senjorams ir mokiniams, dalyvaujantiems neformalaus švietimo veiklose „Mentorystė“ ir „Vyresnysis draugas“.

Norėdami pasidalinti šiluma ir suteikti gerų emocijų, mokiniai ir senjorai gamino atvirukus. Juose tiek meilės ir širdies įdėta. Atvirutėse buvo išsakyti gražiausi palinkėjimai, todėl labai norėjosi kiekvieną atviruką paversti ypatingu, kad tie žodžiai eitų iš širdies į širdį. Pagaminome apie 200 atvirukų, jie  išdalinti Pilaitės seniūnijos gyventojams.


Besiartinant Advento laikotarpiui atėjo metas kalėdinės dvasios įpūsti namams ir sukurti ką nors jaukaus ir šilto. Taip gimė Advento vainikai, ant kurių senjorai kas vakarą galėjo deginti žvakutes.

Labai gaila, kad gimnazijos bendruomenės ir bendruomenės centro „Mažoji Lietuva“ planuotas kalėdinis renginys negalėjo įvykti dėl paskelbto karantino ir jis persikėlė į elektroninę erdvę. Tačiau esame labai dėkingi bendruomenės pirmininkei A. Čepulienei, kad nepamiršo mokinių ir kiekviena klasė gavo po saldžią dovanėlę. Tikimės, kad grįžę į ugdymo procesą mokiniai labai apsidžiaugs. Ačiū mokytojoms: Jūratei Norkūnienei, Vitai Nedzveckaitei, Daliai Žabaitei, įgyvendinusiomis įdomias, aktyvias, naudingas veiklas.

Iš viso veiklose dalyvavo 64 mokiniai.

Projektas remiamas iš Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Vilniaus miesto savivaldybėje.

 Socialinė pedagogė Virginija Ratiukienė