Sveikiname laimėjus 300 EUR investiciją verslo pradžiai!


Sveikiname III b klasės moksleivį Erviną Mitkevičių, ekonomikos mokytoją Rasą Juodviršienę, kartu su komanda užėmus II vietą Lietuvos verslumo ir inovacijų konkurse „Challenge The Challenge“ ir laimėjus 300 EUR investiciją į savo būsimą verslą. Jungtinę Vilniaus Pilaitės ir Mykolo Biržiškos gimnazijų bei Vilniaus licėjaus moksleivių komandą „Thrashers“ sudaro septyniolikmečiai Ervinas Mitkevičius ir Meda Šulskytė bei aštuoniolikmetis Adomas Jucevičius.
Iš visos Lietuvos dalyvavę 550 moksleivių ne tik susipažino su pagrindiniais verslo idėjų vystymo principais ir verslo modelio kūrimo etapais, bet analizavo problemų aplinką, kontekstą, aiškinosi jų sprendimo būdus, generavo idėjas. Šiame konkurse dalyvavo dar viena mūsų gimnazijos trečiokų komanda: Vilius Rakauskas, Filipas Pavlovas, Dominykas Kiga ir Gabrielius Krapivinas.
Komanda „Thrashers“ pasiryžo išspręsti didžiajai daliai vairuotojų puikiai žinomą automobilių parkavimo mieste problemą. „Norime sukurti praktišką, suprantamai veikiančią išmaniąją programėlę“,- pasakoja moksleiviai.
Laimėtus 300 EUR komanda investavo įkurdama jaunąją bendrovę "PING". Jos akcijų investuotojai galėjo įsigyti pirmoje jaunųjų bendrovių akcijų biržoje. Buvo parduotos 146 šios bendrovės akcijos (vienos akcijos vertė 2,50 EUR). Tokiu būdu bendrovė pagausino verslo pradžiai reikalingą pinigų sumą.
Plačiau apie konkursą galima paskaityti čia: https://www.vz.lt/verslo-valdymas/2020/10/06/puse-tukstancio-moksleiviu-sprende-lietuvos-ir-pasaulio-issukius-pateike-net-95-verslo-idejas#ixzz6hUPuOwJq