2020-10-19. Pažindami stiprėjame
Pastaruoju metu visuomenėje jaučiamas padidėjęs rūpinamasis vaiko gerove, tinkamu auklėjimu, jo kūrybinių gebėjimų tobulinimu.
Visoms amžiaus grupėms be išimties (vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems) fizinis aktyvumas yra fiziologiškai būtinas. Geras fizinis pajėgumas, gera emocinė žmogaus savijauta – visa tai akivaizdi nauda sveikatai, kuri daug kartų įrodyta gausiais moksliniais tyrimais. Atsižvelgiant į visas rekomendacijas, įgyvendinant programos „Pažindami stiprėjame“ veiklas, ieškojome būdų, kurie galėtų padėti vaikams, paaugliams ar net jų šeimų nariams, suplanuoti savo laisvą laiką taip, kad kiekviena diena būtų fiziškai aktyvi. Sportinio intelekto ugdymas nėra tik vaiko fizinių savybių lavinimas: sportuojant gerinamas ir vaiko smegenų darbas, formuojasi optimistinis charakteris, komunikabilumas, ramumas, pasitikėjimas savimi, noras pažinti. Šios stovyklos metu akcentuoti  ir skatinti veiklų privalumai, kurie: 

  • padeda bendrauti aplinkoje;
  • ugdo socialinius, pažintinius ir fizinius įgūdžius;
  • stiprina savigarbą;
  • padeda integruotis;
  • stiprina sveikatą ir bendrą pajėgumą. 


Vasaros stovykla buvo skirta mokiniams, užsiimantiems netradicinėmis sporto šakomis bei programų „Vyresnysis draugas“, „Mentorystė“ savanoriams. Programa garantavo ne tik turiningą, organizuotą moksleivių laisvalaikį, bet ir buvo vykdomi socialiniai – psichologiniai užsiėmimai, lankomasi savanoriška veikla užsiimančiose įstaigose. Įgyvendinant programos „Pažindami stiprėjame“ veiklas mokiniai lankėsi vandens parke  Druskininkuose, „Uno“ nuotykių parke, žaidė tinklinį „Smėlio arenoje“, išbandė alpinizmo sienelę ir kitus aktyvius užsiėmimus, keliavo.

Veiklos finansuotos iš Vilniaus miesto savivaldybės Vaikų vasaros poilsio programos lėšų. 


Socialinė pedagogė Virginija Ratiukienė