2020-01-30. Išvyka į Ignalinos atominę elektrinę

Sausio 30 d. IV klasių mokinių grupė su Fizikos mokytoja Alma Paliuliene ir chemijos mokytoja Jolita Kniškiene lankėsi Ignalinos atominėje elektrinėje. Ekskursija prasidėjo prie patikros posto, kur buvo išduoti asmeniniai leidimai, po to, laikantis radiacinės saugos reikalavimų, gavome pagrindinių ir papildomų asmeninių apsaugos priemonių komplektą, turėjome persirengti. Lydimi ekskursijos vadovo Tomo aplankėme branduolinio reaktoriaus salę, mašinų skyrių, valdymo pultų salę. Klausėmės įdomių pasakojimų apie elektrinės statybą, veikimo principą, eksploatavimo nutraukimo priežastis ir procesus  vykstančius šiuo metu elektrinės teritorijoje. Sudomino ir radioaktyvių atliekų saugojimo planai. Ekskursijos metu jautėmės saugiai, nes dozimetras nuolat matavo mūsų gaunamą radioaktyviosios spinduliuotės dozę. Besiklausydami ekskursijos vadovo net nepastebėjome, kaip prabėgo mums skirtas laikas ir teko sukti namo. Rekomenduojame ir kitiems apsilankyti IAE teritorijoje pažintiniais tikslais.

 

 Alma Paliulienė