2018-02-07. Protmūšis ,,Lietuvos šimtmetis"
Vasario 7-ą dieną gimnazijoje vyko dvyliktokų Istorijos lyderių klubo organizuotas renginys „Šimtmečio protų kovos“. Moksleivių komandos rungėsi stengdamosios įveikti įdomias, ne vien žinių, bet ir kūrybingumo reikalaujančias užduotis. Protmūšio dalyviai galėjo pasidžiaugti savo istorinėmis žiniomis bei išgirsti daug naujų ir naudingų faktų, kurių įprastai nesužino istorijos pamokose.
Nugalėtojai – šauni dešimtokų komanda, pasivadinusi „Prie Smetonos buvo geriau“. 2-ą vietą užėmė „Bakanai“, taip pasivadinę savo istorijos mokytoją pagerbdami, o 3-a vieta atiteko komandai „KDK“ (šifruoti - Kornelijaus Didžioji Kunigaikštystė- matyt, daug laiko mokinukai praleido istorijos mokytojo Kornelijaus Šinkūno kabinete, konkursui besiruošdami...).
Dėkojame protų kovų gimnazijoje partneriams – Lietuvos parodų ir kongresų centrui „LITEXPO“ bei kino centrui „Skalvija“ – įsteigusiems prizus nugalėtojams.
Primename, jog Istorijos lyderių klubas organizavo tarpmokyklinį konkursą „Šimtmečio protų kovos“. Konkurse dalyvavo moksleivių komandos iš visos Lietuvos. O buvo taip: Vilniaus Pilaitės gimnazijos istorijos lyderių klubas sumanė surengti protmūšį savo gimnazijos moksleiviams, siekdamas paskatinti juos labiau domėtis Lietuvos istorija ir išsiaiškinti, kuri komanda geriausiai žino šimtmečio Lietuvos istoriją. Kilo mintis paieškoti rėmėjų, galinčių įsteigti prizus nugalėtojams, pakviesti dalyvauti ir kitų mokyklų moksleivius. Tarpmokykliniame konkurse užsiregistravo daugiau kaip 900 moksleivių iš visos Lietuvos. Istorijos klubo nariai negailėdami savo laiko kūrė įdomias protmūšio užduotis tam, kad visi dalyvaujantys ne tik prisimintų istorijos pamokų medžiagą, bet ir sužinotų naujų faktų. Sausio mėnesį konkurso vykdymas prasidėjo – kiekvienoje mokykloje atskirai mokiniai varžėsi tarpusavyje, stengdamiesi iškovoti geriausių istorijos žinovų titulą Lietuvoje. Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, jog daugiausia taškų surinko ir tarpmokyklinio konkurso „Šimtmečio protų kovos“ nugalėtojais tapo Kalvarijos gimnazijos moksleiviai. Jie buvo apdovanoti konkurso partnerių įsteigtais prizais. Siekiant išvengti interesų konflikto, Vilniaus Pilaitės gimnazijos komandos tarpmokykliniame konkurse nedalyvavo. Tačiau savo gimnazijos moksleiviams Istorijos lyderių klubas surengė atskirą protmūšį, kurio nugalėtojai taip pat buvo apdovanoti partnerių įsteigtais prizais.
Istorijos lyderių klubo narys Algimantas MasaitisFotoreportažas R. Pačkauskienės